Home/איך חדרי הבריחה הפכו לפופולריים כל כך?
איך חדרי הבריחה הפכו לפופולריים כל כך? 2019-02-26T19:40:14+00:00

איך חדרי הבריחה הפכו לפופולריים כל כך?

חדרי הבריחה התחילו להופיע באסיה וארצות הברית, אי שם באמצע העשור הקודם. למעטים ששמעו עליהם אז, הם היו נראים בסך הכל כמו טרנד חולף או תחביב צד של גיימרים (שחקני קונסולות ומחשב).

כיום, קשה מאוד למצוא מישהו שמעולם לא ביקר בחדר בריחה, והבילוי המחתרתי שהיה אמור לדמות משחקי מחשב כמו ״סאבמשין״ או ״מוטאס״ הפך לאחד הפופולריים בעולם!

אהוד שפירא - הבעלים והמקים של רשת ESC the Room, ירושלים

מה אנחנו כל כך אוהבים בחדרי בריחה?ֿ

בריחה מהמציאות: חדר בריחה נקרא בשמו כי המשימה העיקרית היא לברוח ממנו. בפועל החדר גם מספק הזדמנות פז לברוח מהמציאות, בעיקר במדינה עמוסת חדשות ושגרה מלחיצה כמו שלנו.

להיתקע על אונייה טובעת, להיות כלואים בתוך חדר שהתקרה שלו עלולה ליפול עליכם ֿבכל רגע, או למצוא את עצמכם בתוך עלילה של סרט אימה. כל אלו יכלו פעם לקרות רק בסיוטים הכי גרועים שלנו, אבל בשנים האחרונות אנשים מתפנים משגרת היום שלהם ול60 דקות מתמסרים לחלוטין לסיפור המטורף שחדר הבריחה אליו הגיעו מציע להם.

הסיפורים ההזויים ולעתים רבות המפחידים, שחדרי הבריחה מציעים, מספקים הסחת דעת מושלמת משגרת היום, ויגרמו לכל אחד לשכוח מהצרות שלו מהרגע שהוא באמת נכנס לעלילה. בהתחייבות!

״משחקים משמנים את גלגלי הגוף והשכל״ בנג׳מין פרנקלין

בריחה לילדות: כילדים, משחקים הם חלק בלתי נפרד מחיי היום יום שלנו, אך עם השנים אנו הופכים להיות עסוקים ורציניים יותר והמשחקים נדחקים לצד ולעתים נשכחים לגמריי.

מחקרים רבים מראים שמשחקים (מכל סוג שהוא) בריאים לתפקוד המוח, הגוף והנפש.

הבעיה היא שמבוגר שמשחק במשחקי ילדים כמו מחבואים, עלול לעתים להיראות כמוזר וחריג בחברה.
בני אדם רוצים וחייבים לספק את הצורך הטבעי שלהם במשחקים.

הסקרנות, חברי הקבוצה הנלהבים והרצון החזק לנצח, כל אלה יוצרים חוויה חזקה שקשה לא לחזור עליה שוב אחרי ששיחקתם בחדר בריחה לראשונה.

חדר בריחה הוא הזדמנות בשביל כל מבוגר להיות ילד, אפילו לשעה, וזאת הזדמנות שכל אחד צריך לנצל.

בריחה מהמסך: העולם המודרני דורש מאיתנו לבלות שעות רבות ביום מול מסכים שונים. הטלוויזיה, המחשב, וכמובן הסמארטפונים שבלעדיהם כבר אי אפשר להסתדר היום.

ברוב הגדול של חדרי הבריחה בעולם הכניסה עם טלפון נייד אסורה בהחלט. זאת הדרך הכי טובה שיש להתנתק מהמסך באמת.

היום הרבה אנשים לא מצליחים לראות סרט או פרק מסדרה מבלי שהפלאפון יסיח את דעתם כל כמה דקות. כשסוף סוף יש בילוי שמחייב להניח את הפלאפון בצד לשעה שלמה, לא פלא שהוא הפך להיות פופולרי בכל העולם.

בריחה מסטיגמות: חדרי הבריחה מתאימים לכל סוגי האוכלוסיות, למרות הסטיגמה שקיימת לעתים שחדר בריחה נועד עבור אנשים מאוד אינטיליגינטיים עם חוש טכני בלבד, היום כבר ידוע שחדרי הבריחה מתאימים לכולם!
ילדים ומבוגרים ללא הבדלים בדת או מין יכולים להפוך לדמות מרתקת ומלהיבה בחדר בריחה.

בחדר בריחה אתם הופכים להיות בלשים, אסטרונאוטים, אסירים בכלא שמור או כל דמות אחרת שתבחרו.

חדר בריחה מהווה הזדמנות עבור כל אחד/אחת לברוח ממהסטיגמה ומההגדרה אליה הם התרגלו להשתייך ולהוכיח שהוא/היא יכולים להיות כל שהם רוצים בעולם!

בריחה מהקור: בחורף הרבה יותר קשה למצוא בילויים מהנים, וכשיורד גשם וקר בחוץ, הרבה אנשים בוחרים להישאר בבית. בארצות קרות וגשומות, למשל באירופה חדר בריחה זה אחד הבילויים הפופולריים ביותר לחורף.

איפה עוד תוכלו לצאת ביום הכי קר בשנה, כשיורד שלג בחוץ להרפתקה על אי טרופי או ספינה בלב ים?

לא סתם החלטתי לפתוח את רשתי חדרי הבריחה שלי ESC The Room דווקא בירושלים, עיר שהחורף מורגש בה במיוחד. שלושת חדרי הבריחה שלנו, ״צא מהסרט״, ״תעלומה במשרדי הפארק״ ו״הצלצול״ הם דרך מצוינת לברוח מהקור הירושלמי בחורף.

בריחה מתחביבים ישנים: למי שעוד לא שמע, חובבי חדרי בריחה, מכנים את עצמם ״אסקייפרים״ יש להם קהילה גדולה ומגובשת בארץ וגם ברחבי העולם. למי שנמאס מהתחביבים הישנים שלו, והתחיל להשתעמם מלשחק כדורגל בשכונה, כדאי מאוד להרחיב את האופקים שלכם ולנסות להגיע לחדר בריחה.

אסקייפרים מספרים שהתחביב שלהם שווה כל כך, מהסיבה שהוא מתחדש כל הזמן. בישראל יש כיום מעל 350 חדרי בריחה, והמספר רק ממשיך לצמוח. וחדשים נכנסים לשוק כל הזמן. הרעיונות והעלילות הם אין סופיים, וככל שמשתפרים זה רק נהיה יותר כיף.

אני יכול להעיד שכשמגיעים אסקייפרים רציניים לחדרי הבריחה שלי, מיד מרגישים שהגיעו מקצוענים ושהמשחק הקרוב הולך להיות כיף במיוחד ומאתגר גם עבורי!

יש עוד המון סיבות לאהוב חדרי בריחה, לא סתם הם הפכו לפופולריים כל כך ברחבי העולם, אבל בואו לא נשכח שכל עוד אתם מול המסך הזמן שלכם מתבזבז. רוצו לקנות כרטיסים כבר עכשיו והגיעו לאחד מחדרי הבריחה שלנו בירושלים. אנחנו מחכים לכם!ֿ

התקשרו עכשיו